NARZĘDZIA

System bezuchwytowy do kuchni? Ależ proszę szefowo…

system-bezuchwytowy-do-kuchni-alez-prosze-szefowo

W ostatnim czasie najpopularniejszym rodzajem uchwytów stosowanych we frontach kuchennych szafek stał się tzw. “bezuchwyt”. Jest to specjalne przefrezowanie na krawędzi frontu, które umożliwia zaczepienie palcami i otwarcie szafki bądź szuflady. Pomijając aspekty praktyczne takiego rozwiązania jest to rozwiązanie czasem nieco tańsze (w zależności jakie uchwyty są montowane), ale na pewno jest to rozwiązanie nowoczesne i zgodne z ideą minimalizmu.

System bezuchwytowy w kuchni

Nie jest to jednak blog dla projektantów wnętrz ani osób urządzających mieszkanie, ale dla ludzi wykonujących trudne zadanie powierzone przez te dwie pierwsze grupy. A więc aby wyfrezować piękne “bezuchwyty” Twojemu klientowi lub gorzej – żonie, musisz mieć odpowiednie narzędzie. Z początku kiedy trend został zauważony w Polsce a nie było odpowiednich frezów uchwyty frezowane były za pomocą frezów do rowków z promieniem. Łatwiej mieli ci, którzy posiadali na warsztacie frezarkę dolnowrzecionową na frezy nasadzane, bo tu łatwiej było coś dopasować.

Z pomocą przyszła jednak włoska firma CMT Orange Tools, wprowadzając do oferty frezy trzpieniowe specjalnie przeznaczone do frezowania uchwytów. Od tej pory ludziom żyło się lepiej i dostatniej dzięki temu, że posiadali w swej kuchni minimalistyczne szafki bez tradycyjnych uchwytów. Taki żarcik.

A na poważnie zapraszam do zakupów frezów do uchwytów firmy CMT w sklepie kammar24.pl, gdzie kupisz je szybko tanio i bezboleśnie i tak samo wyfrezujesz swoje uchwyty. Poza tym znajdziesz tam wiele innych przydatnych narzędzi wysokiej jakości do zastosowania nie tylko w stolarstwie.

0 Komentarz(e)

marek

Bloger narzedziujemy.pl - Piszę o narzędziach z pasją.